EKONOMİ haberleri

YERLİ VE MİLLİ ELEKTRİKLİ FAYTON
YERLİ VE MİLLİ ELEKTRİKLİ FAYTON
Referans Limited Şirketi'nin yenilikçi bir fikirle 5 yıllık Ar-Ge çalışmasının sonucunda ortaya çıkan yerli ve milli elektrikli fayton, 6-8 saatte şarj oluyor ve tek seferlik şarjla 70-80 km gidebiliyor. Hızı 30 km olan araç, 4 tekerlek hidrolik fren sistemi ile çalışıyor. Firma, Denizli'nin Sarayköy ilçesinde ürettiği fayton ve golf araçlarını 33 ülkeye ihraç ediyor.
TÜRKİYE
TÜRKİYE'NİN YENİ İHA FABRİKASI ÜRETİME BAŞLADI
Ankara'da faaliyet gösteren Lapis Havacılık, 5 yıl önce başladığı Ar-Ge çalışmalarıyla ortaya çıkardığı İHA'ların üretimine başladı. Fabrikada iki ayrı türde yılda toplam 200 İHA üretilecek.
Akıncı ilk kez ihraç edildi !
Akıncı ilk kez ihraç edildi !
Akıncı İnsansız Hava Aracının ilk ihracat sözleşmesi imzalandı. Akıncı, BAYKAR Savunma tarafından geliştirilen milli ve yerli İnsansız Hava Aracıdır. 
Beklenen zam geldi
Beklenen zam geldi
LPG otogaza bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 25 kuruş zam yapıldı. Söz konusu akaryakıtın litre satış fiyatı İstanbul'da 6,89 liraya, Ankara'da 6,92 liraya, İzmir'de ise 6,78 liraya yükseldi.
Elektrik faturasından TRT payı?
Elektrik faturasından TRT payı?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunuyor.
Büyüme Rakamlarıyla Umut Vadetti
Büyüme Rakamlarıyla Umut Vadetti
Hükümet uzun zamandır ihracat rekorları ve büyüme rakamları üzerinden ekonomide pembe tablo çizse de sade vatandaşın zamlar ve ağır vergiler yüzünden yaşam koşulları gün geçtikçe ağırlaşıyor.
“online günlük ki̇ralamada” yüzde 37 i̇ndi̇ri̇m!  i̇ki̇nci̇ elden araç alimlarina çok özel firsatlar…
“online günlük ki̇ralamada” yüzde 37 i̇ndi̇ri̇m! i̇ki̇nci̇ elden araç alimlarina çok özel firsatlar…
Online günlük kiralama ve ikinci elden araç alımlarında değerlendirilebilecek özel bir indirim kampanyası için iki deneyimli kuruluş bir araya geldi. 
Esnafa 235 milyon tl
Esnafa 235 milyon tl'lik vergi desteği!kaynak: esnafa 235 milyon tl'lik vergi desteği!
Çiftçi, esnaf gibi üretim ve ticaret sektöründeki kesimlere vergi indirimleriyle dolaylı destek içeren torba yasa Meclis’ten geçti. İşte yeni düzenlemenin detayları...
Zamlar halkin üzeri̇ne kâbus gi̇bi̇ çöküyor!
Zamlar halkin üzeri̇ne kâbus gi̇bi̇ çöküyor!
Benzinde 17 kuruş, motorinde ise 41 kuruşun tamamı pompaya yansıyacak. LPG ve motorinin ardından benzinde de bu gece itibarıyla ÖTV sıfırlanmış olacak.